تاریخچه و معرفی انجمن حمایت از بیماران سرطانی مشهد

در تاریخ 19 آبان 1361 گروهی از افراد نیکوکار اقدام به تاسیس نهادی مردمی و مبتنی بر فرهنگ خیر بنام انجمن حمایت از بیماران سرطانی مشهد، در مشهد نمودند. دو هدف بزرگ این انجمن ارائه خدمات درمانی و اجتماعی برای بهبود بیماران سرطانی و خانواده آنها و نیز گسترش امر پیشگیری و افزایش سطح بهداشت جامعه عنوان گردید. در نیل رسیدن به این دو هدف وظایفی نیز برای انجمن تدوین گردید.

اهداف انجمن

  1. فعالیت در زمینه حمایت‌های مادی و معنوی از بیماران نیازمند مبتلا به سرطان و خانواده آنها که به مراکز درمانی انجمن مراجعه می نمایند. 
  2. کمک مالی در جهت اسکان، تأمین داروی مورد نیاز بیماران نیازمند در طول مدت درمان. 
  3. مساعدت در امر تجهیز و توسعه مراکز درمانی و احداث بیمارستان مرتبط با اهداف انجمن.
  4. کمک در امر مداوا و درمان بیماران نیازمند سرطانی
  5. همکاری متقابل و تبادل اطلاعات علمی و فنی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور در زمینه آموزش، تحقیقات، پژوهش
  6. همکاری با سایر انجمن‌ها و موسسات خیریه‌ای که در زمینه درمان بیماران سرطانی فعالیت می‌کنند.
  7. کمک در امر بهبود کیفیت و ارتقای سطح آموزش و علمی و تخصصی کارکنان، استادان و پزشکان شاغل در مراکز درمانی وابسته به انجمن.
  8. انجام کلیه اموری که با اهداف انجمن منطبق باشد بارعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران

انجمن در سال 1361 به منظور تحقق وظایفی که بر عهده گرفته بود اقدام به تاسیس آسایشگاه رضا، جهت اسکان بیماران سرطانی غیر بومی شهر مشهد، که برای درمان به این شهر می آمدند نمود. در این آسایشگاه کلیه خدمات رفاهی بصورت رایگان به بیماران ارائه می گردید. حدود 25 سال این آسایشگاه در خدمت بیماران سرطانی نیازمند بود.

بار دیگر انجمن در جهت تداوم فعالیت های نیکوکارانه و وظایف خود، با توجه به نیاز کشور ایران به درمانهای پیشرفته سرطان و کمبود تجهیزات درمانی، اقدام به تاسیس مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا(ع) نمود. این مرکز از سال 1386 فعالیت خود را آغاز نموده، و هم اکنون مجهز ترین و پیشرفته ترین مرکز پرتو درمانی، سرطان در سطح کشور ایران می باشد.

همچنین آسایشگاه رضا نیز به ساختمان مرکز تخصصی رادیوتراپی انکولوژی رضا(ع) منتقل گردید تا خدمات رفاهی و درمانی همزمان برای بیماران نیازمند فراهم گردد. این انجمن با بیش از 30 سال سابقه یکی از بزرگترین موسسات خیریه درمانی سرطان در سطح ایران به لحاظ خدمات درمانی، تشخیصی، رفاهی می باشد.

به دنبال رسیدن به اهداف بزرگ خود این انجمن اقدام به تاسیس بیمارستان تخصصی انکولوژی ناظران نموده است که از امسال پروژه ساخت آن آغاز گردید. هم اکنون این انجمن بعنوان یک نهاد کاملا مردمی افتخار دارد که با مشارکت بیش از 6000 عضو، می تواند خدمات رفاهی و درمانی به بیماران سرطانی ارائه کند.

 ...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید